Povinné ručení na internetu

 

Se získáním nového automobilu na vás přechází mimo jiné i více či méně nemilá povinnost sjednat pro toto vozidlo povinné ručení, které má za úkol krýt náklady spojené s provozem tohoto vozidla na pozemních komunikacích, a to náklady na majetku či zdraví třetích osob. Zda bude tato povinnost spíše více či spíše méně nemilá záleží na řadě faktorů, především pak na čase, který sjednání povinného ručení spotřebuje a na jeho výši. Oba tyto faktory můžete podstatně naklonit ve svůj prospěch, pokud se rozhodnete sjednat pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla přes internet. Internet vám totiž dovolí rychle vyhledat nejrůznější nabídky pojišťoven, tyto mezi sebou porovnat, vybrat tu nejvýhodnější a dokonce i pojištění uzavřít. Jak to celé ale vlastně funguje?

On-line uzavření povinného ručení

Pokud se rozhodnete uzavřít povinné ručení na internetu, ideálním pomocníkem jsou nejrůznější internetové kalkulačky a srovnávače, kterých vám po zadání do vyhledavače internet nabídne nepřeberné množství. Většina kalkulaček funguje zhruba následovně:

  1. Nejprve zadáte základní údaje o své osobě a automobilu, který hodláte pojistit (tyto údaje naleznete v občanském a technických průkazech od vozidla)

  2. Zvolíte některou z vygenerovaných nabídek pojištění a doplníte zbylé požadované údaje

  3. Uhradíte požadovanou částku a následně obdržíte veškeré nezbytné podklady včetně zelené karty (některé pojišťovny posílají obratem dočasnou zelenou kartu v elektronické podobě a posléze až kartu klasickou, ale dle legislativy platné v této zemi je majitel vozidla jej oprávněn využívat již od získání karty dočasné)

 kalkulačka povinné ručení, srovnejte si nové havarijní pojištění, jak na povinné ručení

Přehled povinného ručení