Seznam povinného ručení

Pohled na silnici plnou vozidel

Seznam povinného ručení poskytuje přehled, kdo musí platit povinné pojištění za motorové vozidlo a kdo nemusí. Zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla ukládá povinnost platit pojistné za každé motorové vozidlo, které je provozováno na zdejších pozemních komunikacích. Pojištění platí vlastník, popřípadě spoluvlastník daného konkrétního vozidla a to na každé vozidlo odděleně. Přehled povinného ručení specifikuje i kdo nemusí platit pojistné. Jedná se především o vozidla státní správy. Existují i varianty pro běžné vlastníky vozidel, kteří za určitých podmínek jsou osvobození od placení povinného ručení. Uvedeme příklady – vozidlo bylo odcizeno, vozidlo bylo ekologicky zlikvidováno, nebo je uloženo v depozitu.

Přehled cen povinného ručení

Asi každého poplatníka bude zajímat, jak je to s cenami pojistek za povinné ručení. Přehled cen povinného ručení najdete na Internetu, kde jsou aktuálně zveřejňovány ceníky od jednotlivých pojišťoven. Popřípadě jsou k dispozici online kalkulačky, kde výši pojistného můžete lehce spočítat. Cena za povinné ručení se může u jednotlivých pojišťoven podstatně lišit – záleží na jejich strategickém plánu na pojišťovacím trhu v ČR. Z tohoto důvodu vyhlašují pojišťovny aktuálně nejrůznější slevové akce, jejichž cílem je získat více klientů. Při online pojišťování můžete získat další slevy.

Přehled nejlevnějšího povinného ručení

Na internetu najdete spoustu webů, které nabízí přehled nejlevnějšího povinného ručení. Je otázkou, jestli je jim možno věřit. Jak se v tom vyznat. Předně si daný web prověřte, zda je důvěryhodný. „ Buďte nohami na zemi“ to, že je něco, až příliš levné je až podezřelé. Velmi nízká cena se určitě odrazí v kvalitě pojištění. Ceny pojistek za povinné ručení se mohou lišit, ale jen do určité míry.

 kalkulačka povinné ručení, srovnejte si nové havarijní pojištění, jak na povinné ručení

Přehled povinného ručení