Volba vhodné pojišťovny je dnes nezbytností

 

Sjednání povinného ručení je nezbytnou „maličkostí“, bez níž se dnes při provozování motorového vozidla nejen v tuzemsku zcela jistě neobejdete, a to především proto, že je jedno jak často, či jak bezpečně řídíte, nehoda se nemusí vyhnout ani vám. Díky povinnému ručení se pak vyhnete řadě nepříjemných zážitků i případným náhradám astronomických částek.

V úvodu tohoto článku jsem psala, že povinné ručení je nezbytnou maličkostí padající na hlavu každého majitele motorového vozidla. Finanční částka připadající na povinné ručení však pro mnohé nemusí být částkou zanedbatelnou, proto se vyplatí povinné ručení porovnávat a vybrat to, jež je pro daný automobil i jeho majitele nejvýhodnější. Jak to ale učinit, pokud již sjednané pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla máme a jinde by nás vyšlo levněji? O tom stručně poreferuje následujících několik řádek.

Změna pojišťovny

Pokud se rozhodnete vypovědět pojistnou smlouvu o povinném ručení, máte několik způsobů, kdy a jakým způsobem k tomuto aktu přistoupit. Základem je ale vždy písemné doručení výpovědi na vaši stávající pojišťovnu. Jedním z nejjednodušších způsobů jak vypovědět stávající smlouvu je situace, kdy vaše pojištění netrvá déle než dva měsíce. V takovémto případě je smluvní vztah ukončen nejdéle do osmi dnů od doručení písemné žádosti. Běžně je však podávána výpověď na konci smluvně určeného pojistného období. V případě, že chcete takovouto výpověď podat, rozhodněte se včas, protože většina pojišťoven požaduje ukončení minimálně šest týdnů před smluvně stanoveným datem. Způsobů a variant vypovězení pojistné smlouvy existuje ještě celá řada a my se jim budeme podrobněji věnovat v následujících článcích.

 kalkulačka povinné ručení, srovnejte si nové havarijní pojištění, jak na povinné ručení

Přehled povinného ručení